Piosenki, które kochamy

Grażyna Łapińska
Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się  recital Grażyny Łapińskiej zatytułowany „Piosenki, które kochamy”, stworzony wspólnie ze znakomitym gitarzystą, kompozytorem i aranżerem – Romanem Ziemlańskim.


Piosenki, które kochamy

Program
1.Wielka miłość
2.Barwy jesieni
3.Do łezki łezka
4.Historia jednej znajomości
5.Nigdy więcej
6.Kocha, lubi, szanuje?
7.Kasztany
8.Gitara solo
9.Miłość Ci wszystko wybaczy
10.Kiedy mnie już nie będzie
11.Love in Portofino
12.Uciekaj moje serce
13.Gitara solo
14.Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma
15.Francois Villon (Modlitwa)
                                                                                        

Grażyna Łapińska tworzy własny świat muzyki i poezji.


Zadebiutowała w 1990 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu. W tym samym roku śpiewała na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i podczas Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”.
W 1993 roku jej recital na Ogólnopolskich Spotkaniach Artystycznych „W Okolicę Stwórcy” w Poznaniu został zarejestrowany przez TVP. Wielokrotnie brała udział w programach telewizyjnych. Wystąpiła również w Radiu Białystok, gdzie dała cykl koncertów (1994).


Koncertowała z takimi artystami, jak np.: Edyta Geppert, Halina Kunicka, Alicja Majewska, Wojciech Młynarski czy Grzegorz Turnau. Na zaproszenie Piotra Skrzyneckiego wystąpiła w „Piwnicy pod Baranami”, gdzie jej występ został gorąco przyjęty przez publiczność.


W grudniu 1994 roku w warszawskim Klubie Literackim „Ballada” wystąpiła w koncercie promującym wydana właśnie kasetę pt. „Taniec na żyletce”. W następnym roku Grażyna Łapińska została zaproszona na koncert do Werony (Włochy). Jako jedyna z Europy Środkowo-Wschodniej reprezentowała Polskę na III Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych „ Art & Soul” w Los Angeles w USA. Festiwal ten, organizowany  co 5 lat, powstał z inicjatywy Jean Kennedy Smith w 1974 roku i cieszy się ogromną popularnością. 25-minutowy recital Grażyny Łapińskiej wzbudził wówczas duże zainteresowanie zagranicznych mediów.


W 2001 roku została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużonego Działacza Kultury”.


Jesienią 2002 roku wzięła udział w koncercie poświęconym Jonaszowi Kofcie. Podczas Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych (2003) wystąpiła z recitalami w Wilnie i na Litwie.

 

Pod koniec listopada 2004 roku ukazała się płyta Grażyny Łapińskiej pt. „Piję wino, piję życie”. Znajduje się na niej 10 utworów. Słowa do nich napisali: Barbara Klejst, Lilia Latus, Ewa Stopczyk, Małgorzata Michalak, Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka. Muzykę specjalnie dla artystki skomponował pianista Piotr Golla. 


31 grudnia 2005 roku do sklepów trafił album tej wykonawczyni  "Zaufać snom".


Grażyna Łapińska występuje w wielu klubach i salach koncertowych. Swoimi recitalami uświetnia wiele spotkań i przeglądów artystycznych w różnych miejscach w Polsce. Artystka w piosenkach tworzy własny świat muzyki i poezji.


Jest najbardziej znaną na polskiej scenie muzycznej artystką niepełnosprawną...