Msza wędrującego

poezja - Edward Stachura
recytacja, śpiew – Anna Chodakowska
muzyka/gitara – Roman Ziemlański
reżyseria – Krzysztof Bukowski

Kultowa  już „Msza wędrującego” obecna jest na scenie od 1982 roku, gdy pojawiła się w Teatrze Stara Prochownia w Warszawie.


"Msza " oparta jest na tekstach "Missa Pagana" Edwarda Stachury. Scenariusz opracował i spektakl reżyserował Krzysztof Bukowski. Monodram-recital powstał z myślą o Annie Chodakowskiej.  Muzykę skomponował i z gitarą Artystce towarzyszy wirtuoz gitary, znakomity kompozytor i aranżer – Roman Ziemlański.


Ten koncert to uczta dla miłośników talentu Anny Chodakowskiej   i wielbicieli twórczości Edwarda Stachury. W znakomitej interpretacji aktorki, którą charakteryzuje niespotykana już dzisiaj wrażliwość na słowo i w wyśmienicie skomponowanej muzyce Romana Ziemlańskiego, odnaleźć można to, co w twórczości Poety najważniejsze – alegoryczną podróż w głąb ludzkiej duszy.

Dzisiaj „Msza wędrującego’ Chodakowskiej, Stachury i Ziemlańskiego to już klasyka polskiej muzyki i poezji. O aktualności i ponadczasowości tego spektaklu najlepiej mówi to, że znów powrócił do stolicy i jest wystawiany na deskach Teatru Kamienica Emiliana Kamińskiego. Koncertowi towarzyszy  inne, szczególne wydarzenie – ponowne wydanie płyty „Msza  wędrującego” przez Polskie Nagrania.